Rewitalizacja Teatru Arlekin - Łódź

Dzieci w naszych czasach są już tak obyte z technologią - co więcej, to "obywanie się" z każdym pokoleniem przyspiesza - i tak w tym zakresie wymagające (by nie powiedzieć "rozbestwione"), że same kukiełki, choćby poruszane najzdolniejszymi rękami, już nie wystarczą. Dziś nawet teatr lalek musi dysponować dobrym nagłośnieniem i oświetleniem. Być może niektóre placówki jeszcze tego nie dostrzegły, ale na pewno nie dotyczy to Arlekina.


Oczywiście, nie chodzi o to, by instalacja nagłośnieniowa miała moc miliona watów, która wyrwie młodych widzów z foteli. Musi za to odpowiadać dzisiejszym standardom.

Dlatego Dyrekcja teatru podeszła do tematu bardzo poważnie, powierzając zadanie przygotowania owej instalacji - co związane było z generalną rewitalizacją całego obiektu - godnemu zaufania wykonawcy, który zaprojektuje ją i wykona w oparciu o sprzęt marek o ugruntowanej renomie.

Padło więc na ESS Audio. Projekt objął dwie sale, o różnej wielkości i przeznaczeniu, a realizacja zadania zajęła dwa miesiące.


Salę główną wyposażono w aktywne zestawy głośnikowe JBL VP, pełniące rolę systemu frontowego oraz odsłuchowego, a także efektowe JBL Cinema Surrounds 8320.

Miks realizuje się tutaj na konsolecie Soundcraft Vi1. W outboardzie pracuje m.in. procesor Lexicon PCM96 SURROUND i dbx DriveRack 4800.

Z kolei sala "kameralna" nagłaśniana jest aktywnymi PRX-ami oraz, dodatkowo, surroundowymi 8320.

Tu również postawiono mikser Soundcrafta - Si Performer. Do napędu głośników surroundowych w obu salach użyto wzmacniaczy Crown DSi 1000.


Na wyposażenie Arlekina weszło ponadto 16 zestawów bezprzewodowych AKG WMS 4500, di-boxy aktywne dbx DB12, słuchawki AKG K271 oraz zestaw "plenerowy", złożony z aktywnych VRX-ów i konsolety Si Expression ze stageboxem.

Choć charakter teatru Arlekin mógłby ktoś uznać za mało poważny - co byłoby dużym błędem, bo lalkarstwo to trudna sztuka, choć dość niszowa w dzisiejszych czasach - to widać, że podjęto tu poważne, a co najważniejsze trafne, decyzje.

Ku uciesze młodych (i nie tylko) odbiorców ;)

 


Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS Audio

ul. Graniczna 17 | 05-092 Łomianki
tel.: 22 2041 200 | fax: 22 751 31 49
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
e-mail: biuro@essaudio.pl

 

 

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

ESS Audio © 2023